Nuomojamo automobilio draudimas, kaip išsirinkti

Nuomojantis automobilį bet kurioje šalyje labai svarbu išsiaiškinti kokią draudimo rūšį siūlo nuomos kompanija, koks draudimas įtrauktas į bazinę nuomos kainą ir kas gali kainuoti papildomai, kokia atsakomybės našta teks jums, įvykus eismo įvykiui.

Frančizė (angl. Franchise). Tai nuostolių dalis, kurią kiekvieno draudžiamojo įvykio atveju atlyginti turėsite jūs. Kuo didesnė frančizė, tuo mažesnė draudimo įmoka. Jeigu nuomos kompanija siūlo įsigyti draudimą su nuline frančize ir draudimo kaina yra prieinama, siūlome rinktis šį variantą.

Nuomojamo automobilio draudimo rūšys

  1. Draudimas avarijos atveju - cdw draudimas. (angl. Collision Damage Waiver – CDW). Turint šią draudimo rūšį padengiami nuostoliai, padaryti nuomojamam automobiliui. Nesvarbu ar jūs vairuodamas automobilį buvote kaltas ar ne, turint šią draudimo rūšį bus padengti nuostoliai, patirti su nuomojamu automobiliu. Tačiau draudimas negalioja, jei avarija įvyksta dėl grubaus eismo taisyklių pažeidimo (esant neblaiviam, apsvaigus nuo narkotikų ar užmigus prie vairo). Šis draudimas dažniausiai būna įtrauktas į bazinę draudimo kainą su pritaikyta frančize.
  2. Draudimas vagystės atveju. (angl. Theft Protection Insurance – TI). Įprastai draudimo kompanijos šiai draudimo rūšiai taiko 10 procentų frančizę., t.y. įvykus draudiminiam įvykui, vagystei, 10 procentų automobilio vertės turėsite kompensuoti jūs. Įvykio atveju, draudimas galios tik tuomet jei nuomos kompanijai grąžinsite automobilio dokumentus bei raktus. Dažnai šis draudimas būna įskaičiuotas į bazinę nuomos kainą. Pasidomėkite prieš nuomojantis automobilį.
  3. Civilinės atsakomybės draudimas. (angl. Third Party Liability Insurance – TPL). Turint šį draudimą, apmokami nuostoliai kitam avarijos dalyviui, jei jūs esate avarijos kaltininkas. Kompensuojama materialinė ir sveikatai padaryta žala. Šis draudimas yra įtraukiamas į bazinę automobilio nuomos kainą, kadangi daugumoje šalių jis yra privalomas.
  4. Vairuotojo ir keleivių draudimas. (angl. Person Accident Insurance – PAI). Turint šį draudimą, kompensuojama žala, jūsų ar jūsų keleivių invalidumo ar mirties atveju, atsitikus įvykiui su nuomojamu automobiliu. Dažniausiai šis draudimas nėra įtrauktas į bazinę nuomos kainą. Tačiau, turint kreditinę kortelę, bankai dažnai suteikia sveikatos draudimą. Pasidomėkite.

Įvykus bet kokiam eismo įvykiui, iš karto susisiekite su automobilio nuomos kompanija. Jie informuos draudimo įmonę, bus laiku sutvarkyti reikalingi dokumentai, įvertinta žala bei atlyginti nuostoliai.