Automobilio nuoma, ką reikėtų žinoti

Automobilio nuomą siūlo daug Lietuvos, tarptautinių kompanijų bei pavieniai asmenys, besireklamuojantys skelbimų ar auto portaluose. Prieš nuomojantis automobilį, pirmiausia, reikėtų žinoti savo poreikius. Ar automobilis reikalingas keletui valandų, ar keletui dienų. Bei kokio dydžio, kokios klasės automobilio pageidaujate.

Automobilio klasė

Svarbus momentas, neapsigaukite, nuomodamiesi automobilį nebūtinai gausite tokį modelį, kokį pasirinkote užsakymo metu. Jūs renkatės kategoriją, tad gausite tokį modelį, kuris bus laisvas atvykimo metu.

Renkantis automobilio kategoriją, apgalvokite kiek sėdimų vietų jums reikės, kiek vietos prireiks bagažui, norite keliauti komfortiškai ar taupiai.

Automobiliai skirstomi į šias kategorijas:

  1. Mini klasė. 2-4 sėdimos vietos, nedidelė bagažinė. Kuro sąnaudos 4-4,5l/100km. Tai būtų Mini Cooper, Fiat 500, Ford ka, Toyota Aygo ir panašios markės automobiliai. Rekomenduojama ekonomiškai neilgai kelionei.
  2. Ekonominė klasė. 5 sėdimos vietos, nedidelė bagažinė. Kuro sąnaudos 5-5,5l/100km. Tai būtų Ford Fiesta, Toyota Yaris, VW Polo, Renault Clio ir panašios markės automobiliai. Puikiai tinka ilgesnei kelionei 4 asmenims.
  3. Vidutinė klasė. 5 sėdimos vietos, talpi bagažinė. Kuro sąnaudos 6-7l/100km. Tai būtų sedano ar universalo kėbulo tipo. Skoda Octavia, Opel Insignia, Seat Toledo, Volvo S60, Toyota Corolla, VW Jetta ir panašios markės automobiliai. Talpūs ir patogūs automobiliai, keliaujant su didesniu bagažu.
  4. Premium klasė. 5 sėdimos vietos, talpi bagažinė. Kuro sąnaudos 8-10l/100km. Dideli ir erdvūs automobiliai, komfirtiška klasė. Tai būtų BMW 5 series, Honda CRV, Volvo XC90 ir panašios markės automobiliai. Rekomenduojama komfortiškai kelionei.
  5. Miniveno klasė. 7 sėdimos vietos, didelė bagažinė. Kuro sąnaudos 8-10l/100km. Tai būtų VW Sharan, Opel Zafira, Renault Espace ir panašios markės automobiliai. Rekomenduojama tolimai kelionei.

Kuro, pavarų dėžės ir kitos suptilybės

Svarbu pasidomėti kokios kompanijos sąlygos dėl kuro pripildymo, grąžinant automobilį. Dažnai automobilis nuomotojui perduodamas su pilnu baku kuro ir turi būti grąžinamas su pilnu baku. Grąžinus automobilį nepapildžius kuro bus priskaičiuotas kuro mokestis, kuris bus žymiai didesnis, nei kainuotų papildžius kuro baką degalinėje.

Apgalvokite ar vairuosite automobilį tik pats, ar pamainomis. Tai taip pat turi būti numatyta nuomos sutartyje. Esant keletui vairuotojų, automobilio nuomos kaina šiek tiek padidės.

Atkreipkite dėmesį kokia pavarų dėžė nuomojame automobilyje, kad nekiltų nesklandumų išsinuomavus.

Reikalaujami dokumentai

Automobilį gali nuomotis vairuotojai, pateikę galiojančius vairuotojo pažymėjimą bei asmens dokumentą. Automobilių nuomos kompanijos nustato amžiaus bei vairavimo stažo cenzą, nuo kurio priklauso nuomos kaina. Įprastai, jei vairuotojas jaunesnis nei 21 metai ir vairavimo stažas trumpesnis nei 1 metai, automobilio nuomos kaina bus didesnė. Kartu su asmens dokumentu, taip pat prašoma pateikti ir vairuotojo vardu išduotą galiojančią kreditinę kortelę, kurioje, kaip užstatas, „užšaldoma“ kompanijos nustatyta suma. Jokiu būdu nepalikite asmens dokumento, kaip užstato. Kompanija turi teisę pasidaryti tik dokumento kopiją.

Nuomos kaina

Tiksliai išsiaiškinkite kas sudaro bazinę automobilio nuomos kainą. Įprastai nuomos kainą sudaro draudimas avarijos metu, civilinės atsakomybės draudimas, neribotas kilometražas, PVM.

Galimi papildomi mokesčiai:

  1. Jei automobilį atsiimsite ar grąžinsite oro uoste, oro uosto mokestis.
  2. Automobilio nuomos sutarties mokestis (taiko ne visos kompanijos).
  3. Jūsų pasirinktos papildomos paslaugos (GPS nuoma, vaikiškos kėdutės nuoma, papildomos bagažinės nuoma ir pan).

Nuomojamo automobilio draudimas

Prieš nuomojantis automobilį, įsigilinkite kokia draudimo rūšis įskaičiuota į kainą, kokia frančizė, t.y. kokia jūsų atsakomybė avarijos, vagystės ar gaisro atveju. Dažniausiai ji svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų. Nuomos kompanijos gali pasiūlyti įsigyti draudimą su nuline frančize. Jei toks draudimas siūlomas už prieinamą kainą, rekomenduojama įsigyti. Jūsų kreditinėje kortelėje, nuomojantis automobilį, būtent frančizės suma bus „užšaldyta“ iki kol grąžinsite automobilį.

Automobilio pasiėmimas ir grąžinimas

Prieš nuomojant automobilį, įvertinkite ar automobilį grąžinsite į tą pačią vietą, iš kurios paėmėte bei kokiomis valandomis dirba nuomos punktas. Jei automobilį norėsite pasiimti ar grąžinti ne darbo valandomis ar ne toje pačioje vietoje, tai papildomai gali nemažai kainuoti.

Pasiimant automobilį, labai svarbu apžiūrėti ar nėra įbrėžimų, įlenkimų ar kitų matomų pažeidimų. Pastebėję pažeidimą prieš atsiimant automobilį, praneškite kompanijos atstovui, tam, kad vėliau nekiltų nesklandumų, jog automobilį apgadinote jūs. Visi šie pažeidimai turi būti užfiksuoti nuomos sutartyje. Jeigu automobilį atsiimate ne iš kompanijos atstovo, o savarankiškai, aikštelėje, automobilio apgadinimus fiksuokite nuotraukomis. Jeigu automobilį apgadinote jūs, taip pat iš karto praneškite kompanijai. Taip bus paprasčiau įvertinti žalą ir rasti bendrą kompromisą.

Nepamirškite patikrinti ar automobilis turi tinkamą atsarginę padangą.

Automobilio nuomos sutartis

Atidžiai perskaitykite visą automobilio nuomos sutartį, atkreipkite dėmesį ar pažymėti visi svarbūs punktai (automobilio klasė, kilometražo ribojimas, kiek numatoma vairuotojų, kuro kiekis grąžinant automobilį ir tt).

Sėkmingos kelionės!

Autoportalas.lt © Reda B.